Už znáte bioklimatickou pergolu? zeptáme se odborníků ze Starsun.cz

Název bioklimatická pergola může znít cizokrajně a experimentálně, pokud jste se s ním ještě nikdy nesetkali, a tak možná nevíte, co si máte představit.

V každém případě, až odhalíte výhody a vlastnosti bioklimatické pergoly, možná si budete chtít jednu pořídit i na svou terasu nebo zahradu.

Posouvá totiž komfort venkovního posezení na úplně novou úroveň, přičemž takřka vymazala nevýhody, které pobývání pod klasickou pergolou dříve mívalo. V čem je tedy tak užitečná a praktická?

Upravuje klima

Jak již název napovídá, tento typ bioklimatické pergoly umí ovlivnit a zpříjemnit prostředí a teplotu pod ní. Disponuje naklápěcími střešními lamelami, které ochrání terasu před slunečním zářením, deštěm a sněhem.

Funkce se ovládají dálkovým ovládáním, i v rámci tohoto aspektu se tedy jedná o velice praktický vynález, který vám umožní maximalizovat využití terasy pro rozličné účely.

V létě tedy to tedy znamená proudění vzduchu, v zimě nebo při dešti zase střechu můžete úplně uzavřít. Odpadnou vám některé problémy s údržbou a dní v roce, kdy zde budete moci trávit čas, bude více.

Životnost a nosnost

Když se porozhlédnete po nabídce bioklimatických pergol, místy se vám cena bude oproti dřevěné klasice (zejména pokud ji stavíte svépomocí) zdát vyšší. A máte pravdu. Nicméně investice se zde opravdu vyplatí, protože zásadně ušetříte čas i peníze, které byste jinak využili k mytí, olejování, natírání a dalším pracím, které je potřeba pravidelně provádět.

Pergola s vámi zároveň zaručeně zůstane velmi dlouhou dobu a takřka žádný vnější vliv ji nemůže ohrozit nebo poškodit. Sklopné lamely mají přes svůj subtilní vzhled zároveň velmi vysokou nosnost a jsou odolné stejně jako celá konstrukce, nemusíte se tedy obávat ani vyšší vrstvy sněhu.

Další výhody

Již výše jsme zmiňovali možnost ovládání motoru na dálku. Zároveň tento systém můžete napojit na svou chytrou domácnost a doplnit ji tak o další funkci.

Pergola také umí velmi nenápadně odvádět vodu ze střechy pomocí střešních profilů s integrovaným okapem – voda se tak nikde nehromadí a nepůsobí problémy.

Tento typ pergoly je vyroben z vysoce odolného materiálu s jedinečnými vlastnostmi a její konstrukce ji činí velmi variabilní. Můžete zde mít druhý obývák, posilovnu, prostor pro relaxaci ve vířivce anebo místo pro spaní venku za teplých letních nocí.

Příslušenství a vzhled

K moderním pergolám se nabízí řada příslušenství – například dešťový či větrný senzor nebo rolety a dodatečné krytí, stínění anebo prosklené komponenty. Vzhled i funkce se tedy dají velmi dobře přizpůsobit vašim individuálním potřebám.

Moderní zevnějšek se bude hodit téměř ke každému obydlí, navíc lze design poupravit zvolenými doplňky a nábytkem. Pokud si stále nejste jisti, doporučujeme vyzkoušet naživo a výsledný dojem vás jistě přesvědčí, říká Starsun.cz – dodavatel stínící techniky.