Jak si vybrat cestovní kancelář 

Plánujete svou příští dovolenou právě teď? Sníte o výletu, kde bude leitmotivem relaxace obklopená nádhernými, skutečně nebeskými výhledy? Skutečný eurotrip, během kterého budete mít šanci navštívit nejznámější a nejkrásnější města? Nebo možná tentokrát sázíte na opravdu vzdálené destinace, jako je Peru, Argentina nebo Nový Zéland a přemýšlíte, jakou cestovní kancelář vybrat?

Po přečtení článku níže bude konečné rozhodnutí jistě mnohem snazší, protože dnes vám prozradíme nejen, jak vybrat cestovní kancelář, ale také představíme žebříček nejlepších cestovních kanceláří 2023 a vyřešíme otázku, co  je lepší praxe jednou provždy – zájezdy s některou z polských cestovních kanceláří nebo samostatně organizované dovolené.

Jak vybrat správnou cestovní kancelář

Než přejdeme k žebříčku popisujícím nejlepší cestovní kanceláře v Česku, zaměřme se na jednu z nejdůležitějších věcí, tedy na to, co je třeba vzít v úvahu při výběru daného pořadatele pro zdánlivě dokonalý zájezd.

I když v mnoha případech na první pohled jak navržená nabídka, tak i program zájezdu vypadají velmi lákavě a marně se takový návrh hledá u konkurence, bohužel se často ukáže, že jde o jeden velký podvod a nejjednodušší způsob ke ztrátě peněz a doslova zůstal sám na zcela neznámém místě bez ubytování, letadla a jakýchkoli velmi užitečných informací.

Zde se nabízí otázka: jak ověřit důvěryhodnost cestovní kanceláře? Následující 3 tipy se ukážou jako cenné:

Ujistěte se, že vybraná cestovní kancelář působí legálně a věnujte pozornost výši její pojistné garance

Naprostým základem, od kterého byste měli začít zvažovat využití služeb dané společnosti, je kontrola legálnosti vašeho podnikání. V tomto případě stačí zajít na stránky Centrálního registru organizátorů cestovního ruchu a cestovních kanceláří a najít cestovní kancelář, která vás zajímá. Pokud působí legálně, pak se dozvíte nejen, jak dlouho je na trhu, kdo je jeho majitelem a kde se nachází sídlo, ale dozvíte se také výši pojistky dané cestovní kanceláře v Česku . Čím vyšší, tím lépe pro všechny potenciální zákazníky dané společnosti. Je také dobré se ujistit, že vybraná cestovní kancelář má záznam v Polské komoře cestovního ruchu, která ví nejen o finanční situaci a případných dluzích, ale sbírá i názory bývalých i současných zákazníků.

Podívejte se na jeden z mnoha dostupných žebříčků cestovních kanceláří 

Při výběru pořadatele budoucí dovolené se také vyplatí využít nenahraditelný zdroj informací, kterým je hodnocení a žebříček cestovních kanceláří. První je tvořena na základě souboru účetních výkazů pravidelně předkládaných Národnímu soudnímu rejstříku, které zohledňují všechny rizikové faktory, díky nimž informuje o budoucí prognóze daného úřadu a naznačuje, které z nich je lepší řídit jasné. Zmíněný žebříček cestovních kanceláří zase popisuje všechna pro a proti a na tomto základě konstruuje seznam doporučených cestovních kanceláří, kterým se skutečně vyplatí věřit.

Přečtěte si názory lidí, kteří již služeb dané kanceláře využili

Když už jsme u důvěry… při řešení problému, jakou cestovní kancelář si vybrat, velmi pomáhají i názory bývalých i současných klientů touroperátorů, ale i blízkých, kteří rádi cestují. Pokud daná firma nesplnila jejich požadavky, je opravdu malá šance, že na internetu nenajdete nelichotivý názor.

Nezapomeňte se také ujistit, že cestovní kancelář, jejíž nabídku si prohlížíte, zaručuje veškeré potřebné vybavení, které se ukazuje jako nezbytné zejména v případě osob se zdravotním postižením (např. na invalidním vozíku) a mladších dětí.