Prostor pro nejmenší – dětský koutek

Již ve fázi navrhování domu stojí za to věnovat zvláštní pozornost místnosti pro dítě. Pro děti nelze zapomenout vyčlenit pohodlný hrací koutek, kde se budou cítit bezpečně a pohodlně. Správně upravený prostor bude mít blahodárný vliv na vývoj dítěte – tím spíše, pokud se nám podaří spojit zábavu s učením. Profesionálně vyrobený návrh domu musí být přizpůsoben potřebám jeho uživatelů – včetně těch nejmenších. Vyplatí se využít rady zkušených profesionálů, kteří vám pomohou vytvořit hrací koutek s ohledem na naše tipy.

Dětský pokoj – na co nezapomenout

Správně navržený dětský pokoj by měl spojovat několik funkcí a osvědčit se nejen jako místo k odpočinku a studiu, ale také ke hře. S podporou zkušených profesionálů nebude zařizování interiéru s ohledem na nejdůležitější potřeby batolete žádným obtížným úkolem. Je velmi důležité, aby návrh domu zohlednil určení optimálního prostoru pro dětské radovánky v dětském pokoji. Hrací koutek nemůže být příliš malý – jinak se v něm naše děti nebudou cítit pohodlně a jejich aktivita bude výrazně omezena.

Vyplatí se věnovat jednu ze stěn zavěšení tabule, na kterou budou moci nejmenší nejen kreslit, ale i psát. Alternativním řešením může být použití tabulové barvy – jím pokrytý povrch je uzpůsoben pro psaní křídou.

Dobrý nápad je i magnetický povlak, na který si děti budou moci připevnit naučné magnety. Herní koutek by samozřejmě měl být řádně osvětlen, proto se vyplatí pro jeho umístění určit místo u okna a navíc se kromě horního světla nechat zlákat funkčními nástěnnými svícny.

Praktický hrací koutek – jak v něm udržet pořádek

Určit optimální místo pro uložení hraček je opravdová výzva – zvláště pokud se dítě může pochlubit opravdu bohatou sbírkou autíček, panenek nebo hlavolamů. V tomto případě se vyplatí rozhodnout se pro funkční nádoby, které je nejlepší umístit přímo u zdi. Můžete sáhnout po košících nebo boxech s originálním designem, abyste své batole ještě povzbudili k úklidu.

V každém hracím koutku musí být místo pro tento typ doplňků, které mohou být i v podobě barevných tašek nebo truhly. Vyplatí se také pověsit na zeď korkovou nebo dřevěnou desku. Právě na něm budeme moci nádherně vystavit kresby našich nejmenších – a zajistit tak uspořádání prvních výtvarných prací dítěte.

Na závěr se sluší zdůraznit, že hrací koutek je nutné zařídit s použitím atraktivních doplňků, jako jsou samolepky na zeď, originální lampy, barevný nábytek nebo originální koberce. S jejich pomocí se nám podaří vykouzlit prostor přizpůsobený preferencím batolete. Efektní by měl být i praktický hrací koutek – barevné prvky aranžmá jistě upoutají pozornost dítěte, které v něm bude trávit každou volnou chvíli.