Čínská technologická firma Alibaba zavádí chatbota

Čínský technologický gigant Alibaba dnes představil svého chatbota poháněného generativní umělou inteligencí, který se podobá aplikaci ChatGPT vyvinuté společností OpenAI. Informovala o tom agentura Reuters. Alibaba se chystá v blízké budoucnosti nástroj generativní umělé inteligence zapojit do jednotlivých oblastí působnosti společnosti. Chatbot se nazývá Tongyi Qianwen, což podle serveru BBC zhruba znamená „hledání odpovědi pomocí tisíce otázek“.

Alibaba nástroj nejprve integruje do aplikace DingTalk, která slouží k zasílání zpráv na pracovištích firmy. Pomáhat v tomto případě bude ve shrnování poznámek z jednání, psaní e-mailů a přípravě obchodních návrhů. Přibude také do aplikace Tmall Genie, což je hlasový asistent čínské společnosti.

Svým klientům plánuje chatbot Tongyi Qianwen zpřístupnit i cloudová divize firmy. Zákazníci Alibaba Cloud si tak budou moci vytvořit vlastní velké jazykové modely na míru. Podle Alibaby dokáže nástroj pracovat v čínštině i v angličtině.

„Nacházíme se v technologicky přelomovém okamžiku, který pohání generativní umělá inteligence a cloud computing,“ uvedl v prohlášení generální ředitel firmy Daniel Zhang